Consiliul Administrativ

Scoala Mircea Dragomirescu

Consiliul de administraţie este organ de conducere al unităţii de învăţământ. Consiliul de administraţie se organizează și funcţionează conform Metodologiei-cadru. Directorul unităţii de învăţământ de stat este președintele consiliului de administraţie. Cadrele didactice care au copii în unitatea de învăţământ nu pot fi desemnate ca membri reprezentanţi ai părinţilor în consiliul de administraţie al unităţii de învăţământ, cu excepţia situaţiei în care consiliul reprezentativ al părinţilor și asociaţia de părinţi nu pot desemna alţi reprezentanţi. La ședinţele consiliului de administraţie participă, cu statut de observatori, reprezentanții organizațiilor sindicale și/sau reprezentantul consiliului școlar al elevilor. Consiliul de administraţie se întruneşte, de regulă, o dată în fiecare lună. Tematica şedinţelor lunare ale Consiliului de Administraţie se discută şi se aprobă la începutul fiecărui an şcolar. Faţă de planificarea stabilită la începutul anului şcolar, pot să apară modificări determinate de activitatea unităţii de învăţământ, situaţii speciale, activitatea membrilor etc. Din raţiuni de siguranţă, datele de contact ale membrilor Consiliului de administraţie nu se fac publice. Pentru probleme adresate Consiliului de administrație sau membrilor acestuia, vă rugăm să folosiţi pagina Contact – precizând la subiect „Pentru Consiliul de administrație”. Vă mulţumim pentru înţelegere!
element5-digital-352046-unsplash-p5cvtl169pbecd2y2nv12jlx3i2cdy24sw08f96jz8
pexels-photo-872955-p5cve2p1i3yq1orx888edtm8hrkxf153z8008fdpko

Componenta consiliu de administratie

prof. Monica Gațachiu

prof. Ruchie Șachir

prof. Claudia-Mariana Zanfir

male-teacher-300x300
Metin Omer

Membru – consilier Consiliul Local Primăria Municipiului Medgidia

Mircea Oancă

Membru – consilier Consiliul Local Primăria Municipiului Medgidia

Mădălina Arif

Membru – reprezentant al Primarului Municipiului Medgidia

Georgiana Omurzac

Membru – Președinte Consiliul Reprezentativ al Părinților

Ionica Bănică

Membru – Vicepreședinte Consiliul Reprezentativ al Părințilo

Doina Bolocan

OBSERVTOR, FARA DREPT DE VOT – LIDER SINDICAT

Contacteaza-ne

Contactează-ne și află mai multe despre școala noastră  “Mircea Dragomirescu – Medgidia”

Descoperă mai multe despre “Școala Mircea Dragomirescu” – Medgidia prin intermediul link-urilor noastre utile.

Realizat de WeBuildIdeas